Ubytovanie Žilina

OKOLIE ŽILINY,Višňové,Rajecké Teplice


Príroda

Príroda

Malá fatra právom patrí medzi najkrajšie regióny Slovenska. Je považovaná za turistický raj v srdci očarujúcej prírody, ktorú tvoria Nízke Tatry, Veľká Fatra a Chočské vrchy. Očakáva Vás množstvo turistických chodníkov, cyklotrás, jaskyne – ako Demänovská ľadová jaskyňa, Demänovská jaskyňa Slobody, Stanišovská jaskyňa, taktiež vodopád v Lúčkach, Prosiecka dolina, Kvačianska dolina a ďalšie. Rybárov poteší možnosť rybolovu v Liptovskej Mare a priľahlých zátokách, možnosť plavby po Liptovskej Mare, po rieke Váh, ale aj v menších prítokoch.

 
Športové aktivity

Športové aktivity

Náš kraj ponúka mnoho možností aj pre milovníkov adrenalínu. Počínajúc zaujímavými turistickými trasami, horolezectvom, paraglidingom, cez cyklotrasy s celkovou dĺžkou až 634 km, jazdy na horských bicykloch, pokračujúc splavovaním riek a raftingom, či rekreačnou plavbou po Liptovskej Mare, až po jazdu na koňoch, tenis, bowling a mnohé ďalšie. Rodiny s deťmi čaká možnosť hľadania geocachingových skrýš.

 
Tvorba web stránok bez prenájmu

História

Malá fatra píše svoju dávnu, aj novšiu históriu, o čom svedčia mnohé miesta. Presvedčte sa o tom napr. v Múzeu liptovskej dediny v Pribyline, v Artikulárnom kostole vo Svätom Kríži, vo Vlkolínci – pamiatkovej rezervácii ľudovej architektúry chránenej UNESCOm, v keltskom archeologickom skanzene Havránok, v historických centrách miest Ružomberok a Liptovský Mikuláš, či v historickej obci Partizánska Ľupča. Za videnie určite stojí aj hrad Likava, hrad Liptovský Hrádok, či svetoznámy Oravský hrad. Vyskúšajte aj zaujímavý výlet do horskej osady Magurka nad Partizánskou Ľupčou.

 
Kultúra a folklór

Kultúra a folklór

Hlboké korene a tradícia – to sú charakteristické znaky pre folklór v tomto regióne, ktoré sa odzrkadľujú v mnohých letných festivaloch. Medzi najznámejšie sa radí Folklórny festival vo Východnej a v Liptovských Sliačoch, ktoré určite stoja za videnie! Počas celého roka sa v regióne Liptov organizuje nespočetné množstvo kultúrnych akcií, letné koncerty a divadelné predstavenia na námestiach, jarmoky, nezabudnuteľná laserová show na Liptovskej Mare a veľa iných.

 
Zimné športy

Zimné športy

Lyžiarske strediská na Liptove ponúkajú rok čo rok lepšie a širšie služby. V stredisku Jasná Chopok sú vybudované nové parkoviská, sedacie lanovky a vleky, ale aj reštaurácie a bufety. Podmienky sú vhodné pre skúsených, ale aj rekreačných lyžiarov, tiež pre začiatočníkov a ľudí, ktorí si chcú len tak užiť sneh a zimnú atmosféru. Ďalšie strediská v blízkom okolí sú Malinô Brdo Ružomberok, Park Snow Štrbské Pleso, Tatranská Lomnica, Kubínska Hoľa a množstvo ďalších. Snehová pokrývka sa v regióne drží priemerne 120 dní v roku.

 
Termálne parky a wellnes

Termálne parky a wellnes

Ponuka wellness a celoročného kúpania je široká a veľmi zaujímavá, chaty Chabenec sú totiž situované v blízkosti atraktívnych parkov, ako je Thermal Park Ginoparadise Bešeňová, Aquapark Tatralandia a kúpele Lúčky. Užijete si skvelý relax v lete, ale aj v zime – dokonca spojený s lyžovačkou! Držitelia Liptovskej regionálnej karty majú možnosť využiť zľavy vo výške 5 až 30%.

 

Jedinečná dovolenka
za super ceny !!! Iba u Nás